4.listopada slavili smo Dan naše škole. Naime, na ovaj datum, točnije na svetkovinu sv.Franje 1924.postavljen je temeljni kamen za sadašnju zgradu. Nakon održana prva tri sata nastave, profesorski zbor, zajedno s gostima; profesorima u mirovini, fratrima, gradonačelnikom i predsjednikom Gradskog vijeća, popeo se u amfiteatar gdje se upriličila prikladna proslava. U programu su sudjelovali: školski zbor, članovi recitatorske i dramske sekcije. Okupljenima su se obratili ravnatelj Miroslav Bošnjak i gradonačelnik Miro Kraljević. Zbor Gimnazije otpjevao je dvije izvedbe. Učenik Ilija Soldo je krasnoslovio stihove A.B.Šimića, a učenici: Ines Prskalo, Lovro Kožul, Ana Mikulić i Ante Naletilić izveli su dio igrkaza o fra Didaku Buntiću. Cijeli program vodile su učenice Maja Zlopaša i Jasna Duranović. Sveta misa za učenike i sve djelatnike Gimnazije slavila se u 10:30.

Dan Gimnazije

« 1 of 6 »