Punih dvadeset i šest godina u širokobriješkoj gimnaziji fra Dominika Mandića održava se Božićni koncert u kojem sudjeluju, kako učenici tako i njihovi profesori. Prošle godine nastup je, a što je rijetkost na ovim pa i širim prostorima, imao je i profesorski glazbeni zbor. No, ove godine, program je bio najraznovrsniji u proteklih dvadeset i šest godina.  Prvi puta pod ravnanjem profesorice Ive Sušac nastupio je gimnazijski tamburaški orkestar uz pratnju glazbenog zbora. Uz njih kao i profesora Joška Sliškovića na basu, priređena je izložba učeničkih slikarskih radova, te izveden dramski igrokaz o znamenitom fra Didaku Buntiću u povodu sto godina njegovog spašavanja gladnih. Cijeli Božićni program kao i dekoraciju cijelog prostora u amfiteatru širokobriješke gimnazije uz veliku pomoć i učenika, osmislile su profesorice Ana Skoko, Mirela Lovrić i Jelena Marušić.

Dominikov Božić

« 1 of 9 »