Uobičajeno je da se krajem školske godine bivši maturanti Gimnazije sastaju se na proslavi obljetnice (obično jubilarne) mature. Ove godine su to bili naraštaji što su s Brijega otišli prije 10 i 45 godina.

10. obljetnica (maturirali 1996/1997. šk. godine)

Maturanti trećeg naraštaja treći put rođene Gimnazije proslavili su deset godina od svoje mature. Uz tradicionalno okupljanje obilježeno svetom misom, svečanim školskim satom, prigodni događaj završen je svečanom večerom u restoranu kod Čolića. Uz razmjenu darova razrednicima Riti Mandić, Ljubi Miličeviću, Mariji Naletilić i Vlatku Marušiću, maturanti su kao i uvijek uručili svojoj školi prigodne darove.

45. obljetnica (maturirali 1960/1961. šk. godine)

Skoro svi slavljenici tom prigodom daruju ponešto mladim pokoljenjima. Najčešće su to knjige za školsku knjižnicu te neka druga pomagala u nastavi pa im se mladi i ovom prigodom najtoplije zahvaljuju.