Obilježavanje 20. godišnjice mature širokobrijeških maturanata generacije 1987./1988. školske godine počelo je u petak 31.10.2008. satom razrednika u školskim klupama Gimnazije u Širokom Brijegu. Nakon sata razrednika služena je Sveta misa u Crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije, a nakon toga druženje je nastavljeno u salonu Široki gdje je priređena večera. Nazočne je zabavljala glazbena skupina Titanic.
Profesorima i ravnateljima su uručeni prigodni darovi od strane maturanata. Nazočnima se prigodnim riječima obratio Načelnik općine Miro Kraljević. Maturanti su se prisjetili i osmero kolega koji su umrli i minutom šutnje odali im počast. Organizator ove proslave je organizirao i bogatu tombolu čiji cjelokupni prihod ide u humanitarne svrhe.
mat20

mat20god

30. travnja 2009. peti naraštaj učenika širokobriješke Gimnazije proslavio je 10. obljetnicu mature. Slavlje je započelo ponovnim ulaskom u školske klupe i satom razrednika koji su održali njihovi razrednici profesori Zdravko Skoko, Božo Kovačić, Nikola Šimić i Karlo Zelenika. Odsutnu profesoricu Anu Sopta zamjenio je tadašnji ravnatelj Milan Budimir. Nakon sata razrednika u Crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije služena je svečana Sveta misa koju je predvodio fra Josip Vlašić. Slavlje se poslije mise nastavilo na svečanoj večeri priređenoj u restoranu “Kod Čolića”, a za glazbeni ugođaj pobrinula se grupa Titanic. Slavlje je trajalo do ranih juternjih sati!. Radujemo se ponovnom susretu!

01. svibnja 2009. godine učenici koji su maturirali 1984. g. proslavili su svoju 25. obljetnicu mature. Slavlje je započelo svečanom Svetom misom koju je predvodio gvardijan samostana fra Branimir Musa. Nakon mise, slavljenici su sjeli u školske klupe gdje su njihovi profesori održali progodni sat razrednika. Nakon toga, posjetili su grobove preminulih kolega i profesora.
Svečana večera slavljenika održana je u restoranu “Kod Čolića”, a za glazbeni ugođaj pobrinula se grupa Titanic i Mokarski tamburaši.
25obljetnica1.2009
25. obljetnica (maturirali 1983/1984. šk. godine)

02. svibnja 2009. 13. naraštaj širokobrijeških maturanata proslavili su svoju 40. obljetnicu mature. Maturirali su 1969. godine, a s velikim su veseljem dočekali ovaj susret sa svojim profesorima i kolegama. Slavlje je započelo svečanim satom razrednika koji su održali profesori Stanko Jurilj, Andrija Zeljko, Milan Budimir i Vlatko Marušić, a nastavilo se u širokobriješkoj crkvi na svečanoj Svetoj Misi. Misu je predvodio fra Ante Penava. Također, među uzvanicima bio je tadašnji ravnatelj, profesor Ante Vasilj, te sadašnji ravnatelj Miro Bošnjak. Slavljenici su svečanu večeru priredili u hotelu “Park” u Širokom Brijegu.
40obljetnica_2009
40. obljetnica (maturirali 1968/1969. šk. godine)

U subotu, 30. svibnja 2009. prvi put u povijesti Gimnazije proslavljena je 50. obljetnica mature. Od 42 učenika koji su bili raspoređeni u 2 odjela okupilo se njih 20, zajedno s profesorima Stankom Juriljem i Vinkom Kraljevićem. Proslava je započela služenjem svete mise za 10 pokojnih kolega, a nakon mise slavljenici su ponovno sjeli u školske klupe, gdje je održan prigodni Veliki školski sat. Slavlje se nastavilo u prirodnom okruženju. Okupljeni su se uputili u obilazak Parka prirode Blidinje, gdje su posjetili crkvu i galeriju u Masnoj luci te grob Dive Grabovčeve i znamenite stećke.
50obljetnica2009
50. obljetnica (maturirali 1958/1959. šk. godine)

30. svibnja 2009. proslavljena je 30. obljetnica mature u širokobriješkoj Gimnaziji. Svečanost je započela prigodnim satom razrednika koje su održali razrednici Zora Spajić, Andrija Jurilj i Zdravko Skoko. Među uzvanicima bili su ravnatelji Ante Vasilj i Miro Bošnjak. Slavljenici su nakon školskog sata slavili svetu misu koju je predvodio njihov vjeroučitelj fra Dane Karačić. Nakon mise slavlje se nastavilo u hotelu “Park” uz glazbu i ples do ranih jutarnjih sati.
30obljetnica2009
30. obljetnica (maturirali 1978/1979. šk. godine)

27. lipnja 2009. nekadašnji maturanti širokobriješke Gimnazije proslavili su 45. obljetnicu mature. Na njihovoj svečanosti nazočili su nekadašnji ravnatelj Ante Vasilj te njihovi profesori Milan Budimir, Nikola Šimić i Stanko Jurilj.
45_obljetnica_2009
45. obljetnica (maturirali 1963/1964. šk. godine)

13. lipnja 2009. maturanti osamnaestog naraštaja širokobriješke Gimnazije proslavili su 35 godina svoje mature. Uz svečanu svetu misu koju je predvodio fra Dane Karačić, slavlje je nastavljeno velikim školskim satom, a nakon toga i prigodna veselica u hotelu Park. Zajedno s nekadašnjim maturantima bili su i njhovi profesori Milan Budimir i Zdravko Skoko.

35_obljetnica_2009
35. obljetnica (maturirali 1973/1974. šk. godine)