U petak, 30. travnja 2010. godine desetu obljetnicu mature proslavili su učenici koji su maturirali 2000. godine. Slavlje je započelo ponovnim vraćanjem u školske klupe, odnosno, satom razrednika, gdje su učenici imali prigodu darivati svoje razrednike Silvu Draškić, Mariju Lovrić, Stanka Jurilja i Mirjanu Kovačić. Nakon toga, slavljena je sveta Misa, koju je predvodio njihov vjeroučitelj fra Mladen Rozić.
Svečanu večeru priredili su u hotelu “Park” u Širokom Brijegu, a za odličan glazbeni ugođaj pobrinuli su se članovi Bas banda. Veselje je trajalo do ranih jutarnjih sati.

matura10god2010
10. obljetnica (maturirali 1999./2000. šk. godine)

5. lipnja 2010. godine 14. naraštaj maturanata širokobriješke Gimnazije proslavili su svoju 40. obljetnicu mature. Svečanost je započela tradicionalnim okupljanjem pred školom te prigodnim školskim satom. Nakon obilaska škole, uslijedio je obilazak Franjevačke galerije i samostana te večera i druženje u hotelu Park. Zanimljivo je kazati da je na večeri predstavljena knjiga jednoga od svečara. Naime, radi se o drugoj knjizi Ante Kraljevića “Iskonice”, a slavljenici su imali priliku uživati u dijelovima knjige prije njezinog predstavljanja.
obljetnica_40god
35. obljetnica (maturirali 1970./71. šk. godine)

40godmaturefin
40. obljetnica (maturirali 1969/1970. školske godine)